הוסף למועדפים  קבע כדף הבית  צרו קשר  עבור לשער
 אינדקס נושאים Minimize
  
 שלח פניה ויתקשרו אליך עוד היום ! Minimize
שמך:*
טלפון ליצירת קשר:*
כתובת המייל שלך:*
ישוב מגורים:*
בעל מקצוע מבוקש:*
תיאור הפניה: 
Send

  
 תפריט ניווט Minimize
    
 מאמרים בתחום הרפואה המשלימה Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Sunday, March 15, 2009

 

ערכם התזונתי של תוספי תזונה / אתי שטוסר

 

מאת אתי שטוסר - נטורופתית מעצבת דרך לאורח חיים בריא.

 

היכנסו לפורטל הנטורופתים והרפלקסולוגים ותאמו פגישת ייעוץ במקום מגוריכם עוד היום !

 

תוספי תזונה, ויטמינים, הינם חלק מהתפריט התזונתי של האדם. תוספת לתזונה, חלק מאורח החיים המודרני, הם לא במקום מזון, אוכל, תפריט מסודר אלא תוספת.

ארוחות מסודרות , מאוזנות וטעימות הם משאת נפשם של האנשים (רובם), אבל באורח החיים המודרני, ימי העבודה הארוכים, הלחץ, סטרס בעבודה, ארוחות לא מסודרות לעיתים בשל ישיבות,נסיעות ועוד כל מיני סיבות אין אפשרות לממש משאלה זו לכן קל יותר לקחת מולטי ויטמין, ותוספים נוספים ולאכול באופן מפוזר ולחשוב , זה מה שיש.

 

אני לא מתנגדת לויטמינים כל עיקר, ישנם מצבים שבהחלט יש בהם צורך אבל קודם כל צריך לארגן את סדר היום, לדעת מה בריא לי לאכול, להרכיב תפריט מאוזן,מגוון, העשיר בהרבה רכיבים תזונתיים טובים, גם כשאוכלים במסעדות או בחדר אוכל של המפעל, ואפילו כשמביאים אוכל מהבית.

 

לרוב אני מצליחה כנטורופתית להביא לשינוי, לחזק ,ולעיתים בצניעות אומר, לרפא תסמינים  נפוצים רק בעזרת שינוי תזונתי, אבל קיימים מצבים שתזונה לא מספיקה ובהתאם לכך אמליץ להשתמש בתוספי תזונה.

לדעתי תוספי תזונה וויטמינים צריכים להינתן ע"י מטפל /נטורופת , תוך קביעת תפריט מאוזן ומותאם למבריא.

 

ויטמינים ומינרלים, אנזימים ורכיבי תזונה נוספים נמצאים באופן פעיל בכל מרכיבי המזון, פירות וירקות, פחמימות מורכבות, קטניות, בשר ודגים, מוצרי חלב,אגוזים וגרעינים.

 

למה ומתי צריך תוספי תזונה ?

1.       כיון שהתזונה שלנו לא תמיד מורכבת, טובה ומזינה ,אנחנו זקוקים לתמיכה נוספת, רצינית ומחזקת.

2.       שימוש כרוני בתרופות מרשם הוא נפוץ, ותרופות מביאות למצבים של חוסרים תזונתיים ותופעות לוואי
שויטמינים יכולים לתקן ולאזן. חוסר של B12
 כשמשתמשים בתרופות סותרי חומצה. מומלץ לצרוך Q10  כשלוקחים תרופות ממשפחת הסטטינים.

3.       צמחונות וטבעונות לרוב מביאים לחוסרים תזונתיים - למרות שהדוגלים בתזונה זו מתנגדים לתוספים, אך מניסיוני ומאורח חיי, אני צמחונית כבר 24 שנים, נוצרים חוסרים של ברזל ו B12, ואפילו סידן.

4.     החיים בעידן המודרני מאוד אינטנסיביים ,אורח החיים רווי במתח, סטרס, אדרנלין גבוה. ישנם אנשים
הזקוקים לויטמינים כחלק מתפריט תזונתי כדי להירגע, ולאזן את הגוף.

5.       מבוגרים בגיל השלישי, זקוקים לתוספי תזונה בשל ספיגה לא מלאה של מזונות, בגלל שימוש כרוני
בתרופות, כיון שאינם יכולים לאכול מזונות קשים שמכילים ויטמינים שונים וכן נוצרים חוסרים תזונתיים שניתן להקל ולפתור אותם בעזרת ויטמינים.תוספת סידן בנוזל נספג היטב מאשר סידן מהמזון. B12
  למציצה יעיל בספיגתו יותר מאכילת בשר.

6.     ויטמינים הינם תוספי תזונה לאנשים שלא אוהבים לאכול ירקות ופירות – ניתן לעשות השלמה תזונתית ע"י מולטי ויטמין, ותוספת סיבים תזונתיים.

    אנשים הסולדים ממזונות מסוימים, ויכולים לעשות השלמה תזונתית בעזרת ויטמינים. כגון דגים- תוספת של אומגה שלוש צמחי. אגוזים, גרעינים, בשר- תוספת של חומצות אמינו וחלבון.

7.       בשנים האחרונות גדלה המודעות לפעילות גופנית, אך לא לתזונה המתאימה לספורט – כיון שכולם רוצים להיות רזים, ולכן לעיתים יש מקום לתוספי תזונה, בשילוב עם תזונה נבונה.

8.       בעידן שבו רוב האנשים אוכלים אוכל מוכן, תעשייתי, מהיר,המבוסס על פחמימות ריקות, מזון דל בסיבים, הרבה סוכרים, אני מוצאת שלויטמינים ותוספי תזונה יש מקום כדי להשלים חוסרים תזונתיים. לצערי לא כל האנשים מוכנים לקבל על עצמם תפריט תזונתי, מסודר, מגוון המכיל את כל אבות המזון. לעשות את השינוי המתבקש כדי ליהנות מאורח חיים בריא ומאוזן.

9. ישנם תוספי תזונה העוזרים לספיגה של מזונות מסוימים, כגון ויטמין C  - עוזר לספיגה של ברזל מהמזון, במצבים של אנמיה.

10.  אנשים המעשנים זקוקים לויטמינים כאנטי-אוקסידנטים, כדי לעזור לגוף להתמודד עם רדיקלים חופשיים. ומאידך אנשים הנגמלים מעישון זקוקים לעזרה של ויטמינים ומינרלים כחלק מתפריט תזונתי מגוון, בשל תופעות הלוואי שנוצרות בגוף בעקבות המהפך.

11.   ישנם תוספי תזונה העוזרים לגוף להתמודד עם מחלות וסימפטומים מסוימים, כגון אבץ ואסטרגלוס לחיזוק דרכי נשימה עליונות, כלומר למצבים של דלקות גרון חוזרות ונשנות. תוספת של שמן נר הלילה ומגנזיום במצבים של כאבי מחזור. חיידקים ידידותיים כעזרה למערכת העיכול עם ואחרי שימוש באנטיביוטיקה.

 

אזכיר ואומר שתוספי תזונה צריכים להיות חלק מתפריט תזונתי מסודר,מגוון ומאורגן ושעונה לצרכים ויכולת ההתמדה של המבריא, המטופל אחרת אין טעם לתהליך השינוי, לכוחו להביא לבריאות חזקה וטובה.

 

שתי נקודות לחשיבה והדגשה:

א.       משרד הבריאות מדי פעם מדווח על חוסר ביעילותם של תוספי תזונה, שצריכתם היום יומית אינה מטיבה עם הגוף, שהם "בלוף" ואינם אמינים ועוד כל מיני טענות. לדעתי עדיף לצרוך ויטמינים כחלק מתפריט מאוזן ומותאם, מאשר לצרוך תרופות שגורמים לתופעות לוואי  הרבה יותר קשות.

ב.       בתקופה של מיתון ושפל כלכלי אתם בטח חושבים "ויטמינים, מותרות, למי יש את הכסף להשקיע?", ואתם כנראה צודקים אבל, התקופה הזו תעבור ואנחנו שוב נחווה תקופת שפע וצמיחה ובגדול והפעם נהיה יותר חכמים ומפוכחים בנוגע לכסף ולהשקעות שאנחנו עושים.

 

גם בתקופה שכזו אנשים לא מקפידים על תזונתם מטעמים שונים של מתח, תסכול, מצבי רוח. מחפשים ואוכלים "מזונות נחמה" , פחמימות מורכבות וסוכרים כדי להמתיק את החיים וכמובן מעשנים יותר ולכן לתוספי תזונה יש מקום ואני אפתיע אתכם ואומר לחפש מבצעים, לעשות סקר שווקים, להתייעץ עם איש מקצוע ולרכוש את המוצר שיהיה  הכי יעיל לכם ויכול לעזור בתקופה זו.

 

לדעתי בתקופה שכזו רצוי לעשות שינוי,להקפיד על התזונה ופעילות גופנית ככל שאפשר, הליכה, ריצה במקומות מסודרים, רכיבה על אופניים- הקיץ מתקרב. לחשוב על הצלחות, לחפש יזמויות חדשות ועבודות חדשות, לעשות הסבה מקצועית ולהתקדם קדימה, לא לשקוע, לא להתאבל על העבר אלא לפעול בהווה למען התקופה שתגיע ושתהיה טובה יותר.

 

אסיים בברכת בריאות טובה והרבה הצלחות.

אתי

 

 

היכנסו לפורטל הנטורופתים והרפלקסולוגים ותאמו פגישת ייעוץ במקום מגוריכם עוד היום !

Previous Page | Next Page
תגובות
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
Click here to post a comment
    
 קישורים רוחביים Minimize

 

פורטל הבריאות והכושר הישראלי FitPortal נועד לאפשר לך לקבל שירות בתשלום מבעל המקצוע המתאים לך ביותר בתחומים מאמן כושר אישי, דיאטנית קלינית, דיקור סיני, מאמנת כושר אישית. הפורטל משמש כבמה לפרסום בעלי מקצוע בתחומי הבריאות והכושר, אינו ממליץ על בעל מקצוע כזה או אחר, כאשר האחריות המלאה והבלעדית על נכונות ו/או דיוק המידע המפורסם בפורטל לרבות פרטי בעלי המקצוע, כל מידע המפורסם מטעמם וזכויות היוצרים בגין תמונות / תיאורים ומאמרים המפורסמים מטעמם, היא של בעלי המקצוע ושלהם בלבד. בעלי המקצוע והם בלבד נושאים באחריות לשירותים המוצעים וניתנים על ידם, ולפורטל אין כל אחריות בגינם. פניה לבעל מקצוע תועבר לבעל מקצוע מתאים אחד או יותר. למידע נוסף יש לעיין בתנאי השימוש.

                                                                                                                                                     

    
Copyright 2008 by Iris Almog
_________________________________
כניסה
אתר על ידי אתרים ת.ר. בע"מ  |  Site by AtarimTR LTD