הוסף למועדפים  קבע כדף הבית  צרו קשר  עבור לשער
 אינדקס נושאים Minimize
  
 מאמרים בתחום הייעוץ התזונתי והדיאטה Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Saturday, January 31, 2009

 

הסוד: דיאטה ! לספר לחבר'ה או לשמור בסוד ?

 

מאת: דפנה לוי - תזונאית טבעית, מאמנת אישית בהרגלי אכילה

 

האם קרה לכם פעם שהתלבטתם לספר או לא לספר? להגיד שאני בדיאטה או לחכות שיראו ?

ואם אספר שאני בדיאטה ולא ארזה איזה מין פרצוף יהיה לי בקרב החבר'ה ? בטח אם ישמעו יגידו לי "כן, שמענו עליך..." או יותר גרוע יגידו מפה לאוזן ' שמעתם? היא שוב בדיאטה...חה  חה  חה'

אז מה הפתרון? מה לעשות?

 

הגרסה שאומרת "אל תספרי", מתכוונת שתחזיקי מעמד ובאמת תהיי רצינית , תרדי במשקל, החברה יראו ותפרצי את חומת השתיקה, תפתחי בהילולה של המדינה, ותחגגי עד אמצע הלילה.

אם זה הסגנון שלך לכי על זה עד הסוף. באמת אל תגלי, באמת תשמרי על הוראות התזונה המסודרת והספורט, ואז יבוא השואו הגדול .

אך שימי לב אולי המצב של לא לספר מסתיר מתחתיו גם לא להתחייב? כשלא מספרים אי אפשר לתפוס אותך באי דיוקים קטנים. ותמיד יש לך מפלט "מזל שלא סיפרתי, וואוו איך השמנתי..." או "מזל שלא סיפרתי השבוע לא ירדתי..."

 

הגרסה שאומרת תספרי, נועדה בעצם לעזור לך, פיקוח חברתי הוא נושא רחב במחקר הסוציולוגי. ברגע שמספרים לחברה הם הופכים לשותפים בתהליך, לטוב ולפחות טוב, יש חברה תומכת שתסתפק ברמז פה ושם ויש את הכסחנים שכל חריגה תהפוך לחגיגה ו"ירידה".

יש את החברים שמייד הופכים לקבוצת תמיכה ומוציאים מהמגירה את מגילת העצה הטובה, והרי את זה את ממש לא צריכה.

האם אפשר להגדיר לסביבה התומכת את תפקידה? כן!

כשאת מספרת את יכולה לצרף הוראות תמיכה והפעלה: אני רוצה לשתף אתכם בתהליך שאני עוברת....אני מבקשת לא לתת לי עצות, לשם כך יש אשת מקצוע שבה אני נעזרת ואת תפקידה היא עושה, אני מבקשת להשתתף איתי בהצלחות ובשמחות, אני מבקשת אמפטיה בכישלונות,  אני כרגע צריכה רק מילה טובה, ולמי שאין שיחפש במילון, ובקשה אחרונה שאלות שמתחילות ב"כמה" להוריד מהתפריט, כמה ירדת , כמה עולה, כמה פעמים בשבוע וכמה עוד נשאר לך...

 

אורית, מתאמנת איתי כבר חודשיים, בתחילת הדרך החליטה לא לספר לאף אחד על היותה בתכנית תזונה , כששאלו מה קרה לבישולים ומה קרה לפיתות שהביאה לעבודה שנהפכו ללחם קל, היא אמרה שזו תקופת ניסיון או מצאה התחמקות .

עכשיו בהיותה יותר בטוחה בעצמה ובדרכה, היא מספרת פה ושם, בקטנה, לחבר או חברה, לקבצה הקרובה.

לאט לאט כל הישוב ידע ואולי הציפייה תהיה זרז לירידה.

אורית אסרטיבית וברורה ביקשה במפורשות מה היא מצפה מ"קבוצת התמיכה" בעבודה, בשכונה ובמשפחה וכך היה. אורית קיבלה רק מחמאות, עידוד, פירגון ועצמה.

הכיצד? באימון שעשינו למדנו להפריד בין מה שמקדם אותי ומה שמעכב אותי.

כמו בתזונה כך בחיים: יש מזונות שיקדמו אותי לקראת ההצלחה – אוכל בריא, בשעה היעודה, בכמות המתאימה. ויש מזונות שלא יקדמו אותי לקראת המטרה- סוכרים, מעובדים, מלוחים, מטוגנים, קמחים לבנים, שומנים ומיני משקאות עמוסים צבע מאכל וסוכרים נוספים.

גם בדילמה הגדולה "לספר או לא?!" יש אנשים שיקדמו אותי כשאספר להם, יתמכו בי יעודדו אותי ויחמיאו לי, ויש אנשים שיחלישו אותי. מסקנה הפרד ומשול!

למדי להפריד את הדעות שלהם מהיישות שלך. מה שלא מקדם אותך הפרידי ממך ומשלי בתודעתך- הדעות שלהם ישארו שלהם אם לא תקחי אותם...ומה שמקדם אותך קבלי בזרועות פתוחות אמרי תודה והמשיכי לפעולה הבאה.

 

מסקנה:

לספר? רק לסביבה תומכת שיודעת את תפקידה

לא לספר ? רוצה להכין הפתעה? אפשר, אך אז הכיני לך תשובות מספקות מבעוד מועד, אצלנו החברה קצת בענייני חפירה...

הכי חשוב להיות שלמה עם עצמי ועם התהליכים שלי, הרגשת השלמות תעבור לסביבה ואת תהיי מרוצה.

 

Previous Page | Next Page
תגובות
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
Click here to post a comment
    
 שלח פניה ויתקשרו אליך עוד היום ! Minimize
שמך:*
טלפון ליצירת קשר:*
כתובת המייל שלך:*
ישוב מגורים:*
בעל מקצוע מבוקש:*
תיאור הפניה: 
Send

  
 תפריט ניווט Minimize
    

 

פורטל הבריאות והכושר הישראלי FitPortal נועד לאפשר לך לקבל שירות בתשלום מבעל המקצוע המתאים לך ביותר בתחומים מאמן כושר אישי, דיאטנית קלינית, דיקור סיני, מאמנת כושר אישית. הפורטל משמש כבמה לפרסום בעלי מקצוע בתחומי הבריאות והכושר, אינו ממליץ על בעל מקצוע כזה או אחר, כאשר האחריות המלאה והבלעדית על נכונות ו/או דיוק המידע המפורסם בפורטל לרבות פרטי בעלי המקצוע, כל מידע המפורסם מטעמם וזכויות היוצרים בגין תמונות / תיאורים ומאמרים המפורסמים מטעמם, היא של בעלי המקצוע ושלהם בלבד. בעלי המקצוע והם בלבד נושאים באחריות לשירותים המוצעים וניתנים על ידם, ולפורטל אין כל אחריות בגינם. פניה לבעל מקצוע תועבר לבעל מקצוע מתאים אחד או יותר. למידע נוסף יש לעיין בתנאי השימוש.

                                                                                                                                                     

Copyright 2008 by Iris Almog
_________________________________
כניסה
אתר על ידי אתרים ת.ר. בע"מ  |  Site by AtarimTR LTD