הוסף למועדפים  קבע כדף הבית  צרו קשר  עבור לשער
 אינדקס נושאים Minimize
  
 מאמרים בתחום הייעוץ התזונתי והדיאטה Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Tuesday, June 02, 2009

 

התמודדות עם הפרעות אכילה – אנורקסיה, בולימיה / נילי איזנברג

 

מאת: נילי איזנברגדיאטנית קלינית המתמחה בתזונה נכונה להרזיה והפרעות אכילה, ייעוץ תזונתי לנשים, במהלך הריון ואחרי לידה, תזונת ספורט.

 

אני מאמינה שאכילה צריכה להיות מתוך שיקול דעת ובחירה. יש לקחת בחשבון כמה גורמים: ידע תזונתי, הקשבה לצרכי הגוף (אותות הרעב והשובע) ומודעות לסיבות האכילה שלנו. בטיפול אני מתייחסת לכל אחד מהגורמים הללו.

 

אני מאמינה בידע ולא רק במתן הוראות מה לעשות ומה לא לעשות. אני רוצה שהמטופלים שלי ייצאו נשכרים מהטיפול שלי ויידעו בעצמם כיצד לאכול ומה לאכול גם ללא הוראות ספציפיות ממני. כמובן שידע רוכשים לאט ובהדרגה ולכן בתחילת הטיפול אני נעזרת בהנחיות ובתפריטים במידת הצורך אך במהלך הטיפול המטופל רוכש מספיק ידע (החל מהפגישה הראשונה) והוא לא זקוק לתפריטים ולהנחיות אלא מבין בעצמו כיצד לאכול.

 

בנוסף, אני מאמינה שככל בע"ח (והרי גם אנחנו בע"ח) גם לנו יש אותות שובע ורעב רק שאנחנו לא קשובים אליהם מכיוון שכבר מילדות לימדו אותנו לא להקשיב להם. למשל- כאשר היינו רעבים ונותרה רק שעה עד לארוחה המשפחתית, פעמים רבות נאמר לנו לא לאכול ולחכות לארוחה. במילים אחרות נאמר לנו לא להקשיב לאותות הרעב שלנו ולנהוג על פיהם. ישנן עוד הרבה דוגמאות לכך שאנחנו לא קשובים לגוף שלנו. הדרך היחידה לאכול בכמות הרצויה ובזמן הנכון היא להקשיב לגוף. במהלך הטיפול המטופל רוכש כלים בכדי לזהות את האותות הללו. בדרך זו- של זיהוי אותות הרעב והשובע אנו אוכלים בדיוק כפי שאנו צריכים והגוף משתמש ושורף את כל רכיבי התזונה (האוכל) ולא הופך אותו לשומן.

 

הגורם השלישי שאליו צריך להתייחס כאשר בוחרים לאכול הוא הסיבה לאכילה. אנחנו צריכים לשאול את עצמנו האם אנחנו אוכלים מכיוון שכרגע מאד מתחשק לנו לאכול או שהסיבה נעוצה במצב רוח לא טוב (עצב, לחץ, כעס, בדידות, ריקנות ועוד...) והאוכל הוא בעצם חלופה להתמודדות ברגשות הללו... או שמא אנחנו אוכלים כי האוכל נגיש וזמין (אכילה חברתית). המטרה בטיפול היא להציף את הדברים ולהיות יותר ויותר מודעים לסיבות האכילה שלנו.

 

המטרה היא לאכול אכילה אינטואיטיבית, בריאה, לאכול לפי הצרכים הפיזיים שלנו, לאכול בהנאה, להתענג על האוכל. כל אלה ביחד, תוך שיקול דעת, גורמים לאכילה להיות נכונה יותר, טובה יותר, מספקת יותר.

 

נילי איזנברג

דיאטנית קלינית

 

 

למידע נוסף בנושא התמודדות עם הפרעות אכילה ותזונה נכונה ולתיאום ייעוץ עם נילי איזנברג - לחץ כאן

Previous Page | Next Page
תגובות
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
Click here to post a comment
    
 שלח פניה ויתקשרו אליך עוד היום ! Minimize
שמך:*
טלפון ליצירת קשר:*
כתובת המייל שלך:*
ישוב מגורים:*
בעל מקצוע מבוקש:*
תיאור הפניה: 
Send

  
 תפריט ניווט Minimize
    

 

פורטל הבריאות והכושר הישראלי FitPortal נועד לאפשר לך לקבל שירות בתשלום מבעל המקצוע המתאים לך ביותר בתחומים מאמן כושר אישי, דיאטנית קלינית, דיקור סיני, מאמנת כושר אישית. הפורטל משמש כבמה לפרסום בעלי מקצוע בתחומי הבריאות והכושר, אינו ממליץ על בעל מקצוע כזה או אחר, כאשר האחריות המלאה והבלעדית על נכונות ו/או דיוק המידע המפורסם בפורטל לרבות פרטי בעלי המקצוע, כל מידע המפורסם מטעמם וזכויות היוצרים בגין תמונות / תיאורים ומאמרים המפורסמים מטעמם, היא של בעלי המקצוע ושלהם בלבד. בעלי המקצוע והם בלבד נושאים באחריות לשירותים המוצעים וניתנים על ידם, ולפורטל אין כל אחריות בגינם. פניה לבעל מקצוע תועבר לבעל מקצוע מתאים אחד או יותר. למידע נוסף יש לעיין בתנאי השימוש.

                                                                                                                                                     

Copyright 2008 by Iris Almog
_________________________________
כניסה
אתר על ידי אתרים ת.ר. בע"מ  |  Site by AtarimTR LTD