הוסף למועדפים  קבע כדף הבית  צרו קשר  עבור לשער
 דיקור קוסמטי Minimize

צ'י לפנים - נפלאות הדיקור הקוסמטי / אפרת קרני-ניר

 

מאת: אפרת קרני-נירמטפלת ברפואה סינית, דיקור, צמחי מרפא, שיאצו וטווינה.

 

כבר לפני אלפי שנים חיפשו הסינים את הדרך לאריכות ימים ולהאטת תהליך ההזדקנות. ברפואה הסינית נעשה שימוש בדיקור ובתמציות של צמחים למניעת נשירת שיער ולצמיחת שיער שחור, להעשרת העור בנוזלים ומניעת יובש בגוף, לחיזוק הזיכרון והריכוז, שיפור הראיה והשבת הברק לעיניים ושמירה על עור פנים חלק ומתוח, זוהר ובעל מראה בריא, גם בגילאים מבוגרים.

 

כיום, מאפשרת הרפואה הסינית אלטרנטיבה אמיתית לטיפולים קוסמטיים. עבור מי שאינו מוכן לעבור ניתוחים פלסטיים או הזרקת בוטוקס, מציעה הרפואה הסינית טיפולים טבעיים לטשטוש קמטי הפנים, העלמת כתמי פיגמנטציה, ומראה צעיר ובריא יותר.

 

הרופאים בסין העתיקה התבוננו בתהליכים הטבעיים, הקורים בגוף בחלוף השנים, ומצאו ש"בגיל 35 עמדת הדופק, המקושרת למערכת העיכול, נחלשת. קמטים מתחילים להופיע על עור הפנים והשיער מתחיל לנשור... בגיל 49 האישה אינה יכולה להרות יותר, מאגרי הדם וה"יין" (חומרים בגוף) מתדלדלים, המחזור החודשי פוסק וכך מתחיל הגוף להתדרדר" (מתוך ה-Su Wen, ספר הרפואה הפנימית של הקיסר הצהוב)

 

ההדרדרות במראה השיער והפנים מתחילה, אם כן, עם הידלדלות מערכת העיכול, הפוגעת על פי תפישת הרפואה הסינית, בכמות הדם וביכולתו לזרום ולהגיע אל כל הרקמות בגוף, ללחלח אותן ולהזינן. ואכן, נשים רבות המגיעות לגיל בו מתחיל להתמעט המחזור, חוות גם יובש בעור, המחמיר כאשר מפסיקה הווסת. על פי התפיסה הסינית, אחראית מערכת העיכול גם על יצור האנרגיה הזמינה בגוף ("צ'י"), שתפקידה לתת לנו כח ולהזרים את הדם לכל קצוות הגוף. לכן, כשאנו לא אוכלים נכון או כשקיימת דיסהרמוניה כלשהי במערכת העיכול, נחווה בדרך כלל גם תחושה של עייפות וחוסר אנרגיה.  

 

מתוך תמונת מצב זו הסיקו הסינים כי חיזוק מערכת העיכול ואיזון תיפקודיה יביאו לרמות אנרגיה גבוהות יותר בגוף, שיתבטאו בתחושה של חיוניות. "ים הדם", כפי שנקרא אחד הערוצים העוסקים בשינוע דם בגוף, ומאגר היין, מכלול החומרים בגוף, יתמלאו במקום להתרוקן, ומאגרים של צ'י ודם שיווצרו, יוכלו להזין את רקמות הגוף. כל שנותר עתה הוא למשוך ולהוביל צ'י, דם ויין לאיזור הפנים, כדי לחדש את העור ולהזינו. אז, יתחילו הקמטים להטשטש, וייעלמו כתמי פיגמנטציה בשל הריון או חשיפה לשמש, וכך גם שקיות שחורות ונפוחות מתחת לעיניים.

 

על פי תפיסה זו, נבנתה במסגרת הרפואה הסינית אסטרטגיה מיוחדת לדיקור קוסמטי. הדיקור מתבצע על ידי מחטים זעירות בכל חלקי הגוף – ידיים, רגליים, פנים ולעיתים גם באוזן, כשהמטרה היא למעשה, לחזק את מסת השריר בפנים, להביא לזרימת דם וחמצן לאיזור זה, וכן לאזן את הגוף מבחינה הורמונלית.

 

באיזור הפנים יש 57 שרירים, הנמצאים כל הזמן בתנועה או במנוחה, ולעיתים מופעלים ביתר שאת במצבי לחץ, כשאנו נוטים לכווץ חלקים בפנינו. עם העליה בגיל, מסת השריר נחלשת וכתוצאה מכך, עור הפנים מתחיל ליפול. על פי הרפואה הסינית, בעת הכנסת המחטים, שובר הדיקור את רקמות השומן שמתחת לעור, ומעלה את רמת הורמון הגדילה וזה בונה את השרירים ובכך גורם להעלאת מבנה השריר.

 

בנוסף לתגבור הורמון הגדילה, מאמינים ברפואה הסינית, כי הדיקור מקדם ומשפר יצור קולגן בעור. מחקרים מדעיים להוכחת טענה זו עדיין לא נערכו, אך ישנם מחקרים המוכיחים כי הטיפול ברפואה סינית, באמצעות דיקור וצמחים, אפקטיבי במחלות ובעיות עור שונות, כגון אקזמה, אקנה, אטופיק דרמטיטיס, פסוריאזיס, פצעים כרוניים וצלקות, וכן בטיפול בפציאליס – שיתוק בעצב הפנים. כלומר, הוכח כי הטיפול ברפואה סינית משפיע על העור.

 

הדיקור הקוסמטי הולך ונעשה נפוץ יותר ויותר. לפני אלפי שנים ניתנו טיפולים אלה בעיקר לקיסר, לקיסרית ולאנשי חצר המלוכה בסין, ואילו כיום, עם פריחת הרפואה הסינית במערב, אומץ הדיקור לצרכי קוסמטיקה כטיפול שגרתי אצל סלבריטאים בארה"ב ובשאר העולם. אט אט, בעקבות התוצאות הטובות ומעט שיווק, הפך הדיקור הקוסמטי לטיפול נפוץ בקמטים, פנים נפולות, פיגמנטציה ונפיחות מתחת לעיניים. עלויותיו הנמוכות של הדיקור בהשוואה לטיפולים הפלסטיים, והיותו פתרון טיבעי, נטול תופעות לוואי, תקופת החלמה או גורמי סיכון אחרים, הופכים אותו לפתרון אטרקטיבי בעיני מספר גדל והולך של נשים וגברים.

 

 

למידע נוסף בנושא בריאות ורפואה סינית ולתיאום פגישת ייעוץ עם אפרת קרני-ניר - לחץ כאן

    
 צור קשר וגילי תתקשר אליך עוד היום ! Minimize
שם מלא:*
טלפון ליצירת קשר:*
כתובת המייל שלך:*
ישוב מגורים:*
הערות: 
Send

  
 תפריט ניווט Minimize
    

 

פורטל הבריאות והכושר הישראלי FitPortal נועד לאפשר לך לקבל שירות בתשלום מבעל המקצוע המתאים לך ביותר בתחומים מאמן כושר אישי, דיאטנית קלינית, דיקור סיני, מאמנת כושר אישית. הפורטל משמש כבמה לפרסום בעלי מקצוע בתחומי הבריאות והכושר, אינו ממליץ על בעל מקצוע כזה או אחר, כאשר האחריות המלאה והבלעדית על נכונות ו/או דיוק המידע המפורסם בפורטל לרבות פרטי בעלי המקצוע, כל מידע המפורסם מטעמם וזכויות היוצרים בגין תמונות / תיאורים ומאמרים המפורסמים מטעמם, היא של בעלי המקצוע ושלהם בלבד. בעלי המקצוע והם בלבד נושאים באחריות לשירותים המוצעים וניתנים על ידם, ולפורטל אין כל אחריות בגינם. פניה לבעל מקצוע תועבר לבעל מקצוע מתאים אחד או יותר. למידע נוסף יש לעיין בתנאי השימוש.

                                                                                                                                                     

Copyright 2008 by Iris Almog
_________________________________
כניסה
אתר על ידי אתרים ת.ר. בע"מ  |  Site by AtarimTR LTD