הוסף למועדפים  קבע כדף הבית  צרו קשר  עבור לשער
 דיקור סיני לירידה במשקל Minimize

הרזיה בעזרת הרפואה הסינית / ד"ר רויטל שבי

 

מאת: ד"ר רויטל שבי D.O.M רופאה מומחית לרפואה סינית

 

שלבי הטיפול

 

בנטייה להשמנה ניתן לטפל בכמה דרכים בעזרת הרפואה הסינית:

1. הורדת רעב יתר - מבחינת הרפואה הסינית מצב זה מוגדר כ"חום" יתר בגוף, ולכן יכול להיות מלווה בדופק מהיר, בעצירות (החום מייבש את נוזלי הגוף), תחושת צמא ועוד. ברוב המקרים זה השלב הראשון בטיפול.
2. הורדת תאווה למזון מתוק, פחמימות או שומני - לפי הרפואה הסינית, הטחול מתואר כאיבר האחראי על מטבוליזם בגוף. מעט מזון מתוק (כמו פירות מתוקים) מחזק את פעילותו התקינה של הטחול, אולם כאשר הטחול אינו עובד כהלכה, אנו נרצה לאכול הרבה מזון מתוק, וזה יכול להחליש אותו יותר. הקיבה שתפקידה לעכל את המזון מתחזקת בעזרת מעט מזון פחמימתי. גם כאן, צריכה מוגזמת של פחמימות (לדוג" צריכת לחם בכל ארוחה) יכולה להחישו יתר על המידה. צריכת מזון שומני יתר על המידה יכולה ליצור מצב של עודף לחלוחיות בגוף. לרוב זה נוצר כאשר הקיבה והטחול כבר חלשים. הביטוי לעודף לחות בגוף יכול להופיע בצורת פצעונים (חצ"קונים), תחושת מלאות ונפיחות בסוף ארוחה, זיעה שמנונית, והפרשות שונות.

3. שריפת שומן - תהליך שריפת השומן הוא לרוב השלב האחרון שבטיפול מבין השלושה מאחר שהוא מעלה מעט את תחושת הרעב. בשלב זה אנו משפרים את המטבוליזם, כלומר מחזקים את פעילות הטחול.

 

 

אופן הטיפול

לקבלת תוצאות אופטימליות הטיפול משלב דיקור, צמחי מרפא סיניים ושינוי תזונתי.

1. דיקור (אקופונקטורה) - הרפואה הסינית חקרה במשך אלפי שנים את גוף האדם, וגילתה נקודות ספציפיות, אשר משפיעות על כל מערכות הגוף. ניתן לשפעל נקודות אלו ע"י לחיצות (שיאצו), מוקסה (חימום עם צמחים) ודיקור. האחרון מביניהם הוא בעל ההשפעה הכי משמעותית ומהירה מבין השלושה. ע"י מחטים דקיקות (וסטריליות), ניתן להשפיע על תחושת הרעב בעזרת נקודות מקררות כמו Stomach 44 אשר נמצאת בכף הרגל בין האצבע השניה לשלישית. לעזור לשריפת שומנים בעזרת נקודות המשפרות עיכול כמו Spleen 6, Stomach 36. ולשפר את תנועת המעיים במידה ויש בעיית ספיגה או עצירות/ שלשולים בעזרת נקודות הממוקמות בבטן באזור הטבור. דיקור אוריקולרי (אוזן) יעיל להתמכרויות ולהורדת תיאבון. מאחר שהמחטים נשארים באופן קבוע יותר באוזן ע"י פלסטר קטן, הטיפול ממשיך גם במשך השבוע.


2. צמחי מרפא - הספרים הרפואיים הסינים מכילים מתכונים (פורמולות) של צמחים סינים, שנחקרו במשך אלפי שנים. את המתכונים הנ"ל ניתן לשנות הן במינוני הצמחים והן ע"י שינוי מרכיבים שונים בכדי להתאים אותם ספציפית     למטופל.
Fei Pang Tang היא דוגמה לפורמולה מצוינת להורדת תאבון וקירור הקיבה (רעב לרוב מוגדר ברפואה הסינית כחום בקיבה). פורמולות על בסיס Si Jun Zi Tang יכולות להועיל לשיפור העיכול וכתוצאה לשריפת שומן. ניתן להוסיף ולהוריד צמחים בהתאם לבעיות נילוות כגון שלשולים/עצירות.

שינוי תזונתי

בהתאם להעדפות האישיות של כל אדם ולאבחנתו, ניתן לבנות תפריט ספציפי, בכדי להפוך את תהליך ההרזיה לקל והדרגתי. חשוב שהתפריט יתאים לאורח החיים ויכיל מזונות אהובים, על מנת שזה יהפוך לאורח חיים בסופו של דבר, ולא יווצר מצב של "עינוי עצמי" ו"פיצוי עצמי" שגורם להשמנה חוזרת.

 

    
 צור קשר עכשיו ואיתי יתקשר אליך ! Minimize
שמך:*
טלפון ליצירת קשר:*
כתובת המייל שלך:*
ישוב מגורים:*
הערות: 
Send

  
 תפריט ניווט Minimize
    

 

פורטל הבריאות והכושר הישראלי FitPortal נועד לאפשר לך לקבל שירות בתשלום מבעל המקצוע המתאים לך ביותר בתחומים מאמן כושר אישי, דיאטנית קלינית, דיקור סיני, מאמנת כושר אישית. הפורטל משמש כבמה לפרסום בעלי מקצוע בתחומי הבריאות והכושר, אינו ממליץ על בעל מקצוע כזה או אחר, כאשר האחריות המלאה והבלעדית על נכונות ו/או דיוק המידע המפורסם בפורטל לרבות פרטי בעלי המקצוע, כל מידע המפורסם מטעמם וזכויות היוצרים בגין תמונות / תיאורים ומאמרים המפורסמים מטעמם, היא של בעלי המקצוע ושלהם בלבד. בעלי המקצוע והם בלבד נושאים באחריות לשירותים המוצעים וניתנים על ידם, ולפורטל אין כל אחריות בגינם. פניה לבעל מקצוע תועבר לבעל מקצוע מתאים אחד או יותר. למידע נוסף יש לעיין בתנאי השימוש.

                                                                                                                                                     

Copyright 2008 by Iris Almog
_________________________________
כניסה
אתר על ידי אתרים ת.ר. בע"מ  |  Site by AtarimTR LTD